pátek 8. července 2011

Den 1. - základové pásy

V pátek 8.7.2011 v 8h ráno to začalo. Přijel bagr, nejdřív srovnal prostor pod deskou do roviny (ornice žádná nebyla kvůli navážce). Pak se začali kopat základové pásy široké 50cm. Kvůli navážce na které je náš pozemek byly základové pásy hluboké 1,5 - 2,5 metru! Obrovské štěstí bylo, že se nemuselo pažit. Podle tabulek se do takové hloubky bez pažení kopat nedá, naštěstí se vůbec nesesouvalo.
Kolem 14h přijel první mix a na chvíli vznikla trošku kolize s tím, že se lil beton do základů, ale ještě nebylo zcela dokopáno. Naštěstí se beton s hlínou smíchal jen trochu a to se odtěžilo.
Po dokončení výkopů bagr zkolaboval a musel na odvoz zeminy dorazit jiný.
Do betonu přišel zemnící pásek a trošku armování (po 2 prutech). Pak se celé pásy vylili cca 36 kubíky betonu. Beton se na vrchu ještě urovnal.
Akce skončila v cca 18 hodin.

Fotky z prvního dne jsou zde.

Do pondělí se nechá beton vytvrdnout a pak se začne zdít ztracené bednění a osadí jímka na dešťovku.

P.S.To co mě velmi překvapilo je to, že se moc podle projektu nestavělo. Podle projektu měla být 40cm vysoká základová patka vylitá betonem a zbytek se měl vyzdít ze ztraceného bednění. Místo toho se pásy vylily celé. Stejně tak místa průchodů pro kanalizaci. Jsem ale přesvědčen, že zde to nebylo na závadu a firma Novstav to udělala lépe, pevněji a levněji než bylo v projektu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.