pondělí 5. prosince 2011

Předání domu k finalizacím

Dne 15.11.2011 začalo předávací řízení. Během něho jsme prošli celý dům, sepsali si co všechno není doděláno nebo je uděláno z našeho pohledu chybně. Celkem nás překvapilo, že se předávací řízení zahajuje v okamžiku kdy není dům za stavitele zcela dokončen, na druhou stranu to dává smysl v tom, že jednotliví profesanti mohou v následujících dnech při dokončovacích pracích opravit i nalezené chyby. Během tohoto dne jsme si sepsali cca 10-20 připomínek, v podstatě nic nebylo zásadního a vše bylo přislíbeno k opravě. Na opravu si stavitel vzal čas do 28.11.

Dne 28.11.2011 jsme se sešli znovu a prošli jsme si všechny připomínky z 15.11. Vše bylo odstraněno k naší spokojenosti. Pak jsme dům pro jistotu ještě jednou důkladně prošli s námi vytvořeným seznamem 150 kontrolních bodů. Našli jsme další nesrovnalosti, které firma Status vyřešila jako reklamaci do druhého dne.

Pak následovalo pro mě trošku nepochopitelné handrkování o to, zda-li máme dřív doplatit zbytek ceny domu (požadavek Bahalu) nebo nejdřív dostaneme klíče od domu a doplatíme po finálních dokončovacích pracích (schodiště/el.zásuvky, které se musí udělat až po malbách a podlahách (náš požadavek). Bohužel touto "veselou" telefonickou akcí jsme ztratili další týden. K předání klíčů došlo 5.12.2011 na stavbě, kde jsme zároveň obdrželi i tzv. "Bahal manuál" - celkem slušně tlustý šanon všech možných záručáků a certifikátů, pokynů pro údržbu, atd.

Stavba začala 8.8., předání klíčů proběhlo 5.12. - stavba tedy trvala 4 měsíce - tedy přesně délku podle smlouvy. Podle stavebního deníku a Bahalu jsme nabrali plno skluzných dnů kvůli počasí, nicméně podle mě (i meteorologů) bylo letos ke konci prázdnin mimořádně hezky.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.